Школа громадянської участі «Агенти змін» для молоді і дітей

Статус дела
Делимся опытом
Поделиться

Проблема, цели и задачи дела

На питання: «Що я можу? З ким? Коли? І що від мене залежить?» може відповісти незначна кількість українців. Усвідомлення своєї ролі у громаді, участі та можливостей впливу на її розвиток є відсутнім або низьким. Для сучасної молоді, а особливо школярів поняття «громадянське суспільство», «громада», «відповідальна участь» часто залишаються пустими і позбавленими реального сенсу. 

Наша мета: сформувати серед  молоді і дітей усвідомлення причетності до локальної громади, шляхом неформального інтерактивного навчання та надати інструменти для реалізації суспільно-корисних ідей в своїх спільнотах та громадах. 

Завдання:

 • виховання грамадянсько свідомої та патріотичної молоді;
 • надати молоді інструменти та знання для реалізації суспільно-корисних ідей;

 • побудувати молодіжну спільноту-громаду з подальшим її долученням до участі у житті села;

 • виявити і підтримати розвиток лідерських, організаторських, творчих та дослідницьких здібностей школярів;

 • сформувати розуміння важливості відповідального ставлення до свого вибору;

 • залучити до участі у школі  дітей переселенців цього району.

Мое дело предлагает людям

Участь у школі:

 • об’єднає зусилля молоді задля вирішення проблем, якими переймається спільнота.

 • посприяє соціалізації дітей переселенців цього району; 

 • посприяє розкриттю внутрішнього світу та талантів дітей

 • спонукає до вияву спільних інтересів та зацікавлень школярів;

 • заохотить до поглиблення дружніх зв’язків;

 • сформує турботливе ставлення до батьків, друзів, вчителів;

 • поглибить  самоусвідомлення дитиною себе та своїх цінностей;

 • зосередить увагу на відповідальності як важливій якості людини;

 • розвине навички комунікації;

Вперше наша школа була реалізована влітку 2015 року в с. Лишня, Макарівського району, Київської області, впродовж двох тижнів діти навчалися в рамках літнього табору та реалізували успішно свої проекти для села. 

 

Восени 2015 З 12 по 17 жовтня пройшла ще одна Школа громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання для дітей “Агенти змін” в Міжнародному центрі дитячої наукової творчості Малої академії Наук України. Man LAB (в Пущі Водиці.), яка зібрала 24 активних школярів з різних регіонів України віком від 9-16 років, які мають бажання засновувати та розвивати ініціативи спрямовані на вдосконалення життя своєї громади школи, району, села чи міста у реаліях сьогодення. Серед учасників також були діти зі Східних областей (ВПО) та діти військових АТО.

Метою школи є виховання громадянсько свідомої та патріотичної молоді. Заняття Школи сформували в учасників усвідомлення своєї ролі у громаді, участі та можливостей впливу на її розвиток, поглибили розуміння понять «громадянське суспільство», «громада», «відповідальна участь», «цінності». Навчання проходило в ігровій та творчій атмосфері із застосуванням неформальних інтерактивних методик “leaning by doing” з досвідченими тренерами і викладачами. Важливими елементами в роботі була: гра, саморганізація, самоконтроль, заохочення, творчість, робота в команді.

Програма школи складалася з теоретичних та практичних сесій на тему мого покликання і місця в світі, мого місця в громаді, розмови про цінності, лекцією про громадянське суспільство, занять з філософії для дітей, презентацій учасників про їхні школи, творчих майстер-класів, роботи в групах по написанню власних проектів та розробки власних ініціатив в своїх громадах, зустрічей з експертами з Офісу реформ та децентралізації (Жиденко Ярославом) та представниками Центру політичних студій та аналітики (Будник Ольгою та Сергієм Корнилюком) .

Друга частина сесій супроводжувалася творчими вечорами з танцювальним колективом брейк дансу "Let's go!", 3D технологіями, візитом в Представництво ООН (Юнісеф) та долученням до “Найбільшого уроку в світі”, де кожен учасник став волонетром ООН, а також екскурсією в музей Тараса Шевченка. Школа мала 3 етапи, серед яких були практичні заняття в Києві, домашнє завдання, а саме проведення презентації про власний досвід у Школі “Агенти змін”, проведення “Найбільшого уроку в світі від ООН” та написання і реалізація власного проекту, що спрямований на покращення села, міста чи школи. Найактивніші учасники потрапили на 3й етап, де відбулися зустрічі в м.Полтава та м.Хмельницький, на якому вони презентували власні проекти та зустрілися з експертами, які провели їм додаткові сесії з лідерства, арт-терапії, навичок презентацій, ораторського мистецтва та секретів міжнародного волонтерства.

На разі ми і надалі працюємо над впровадженням громадянськоі освіти через неформальні методики разом з Центром МАН. 

Школа  реалізується у співпраці з Благодійною фундацією “Діти надії”, Молодіжною ініціативою “Серце в долоньках”,Національним центром «Мала академія наук України», Лишнянською загальноосвітньої школою І-ІІІ ступенів Київської області, Макарівського району,  та фахівцями з Національного педагогічного універсиетут імені .М.П.Драгоманова,  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центром Св.Климента та Духовно-просвітницьким центром “Ковчег” (с.Лишня), Центром європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» та науково-видавничим об’єднанням «Дух і Літера» .

Нужна помощь

Отметьте, то чем вы хотели бы помочь этому делу

Хотят помочь

Последние 5 активистов, которые хотят нам помочь

Интересуются

Последние 5 пользователей, которые следят за этим делом